• Новак
ББК 1521 2.5 Високи Перформанси Проток Целосна H-Цевка Со Висок Проток Каталитички Конвертори За Форд Мустангот 5.0 Л

ББК 1521 2.5 Високи Перформанси Проток Целосна H-Цевка Со Висок Проток Каталитички Конвертори За Форд Мустангот 5.0 Л

Rating 
DEN 1201.60

Достапност
Достапно за нарачка

BBK е Вашиот Број Еден Резервни Перформанси Издувни Бренд Во Сад-Американски Дизајниран и Изграден ББК Издувните гасови Е Изграден СО Цпу Копач Свиткана Цевки за 35% Зголемен Проток Над Акции За Зголемување На Коњски Сили, Вртежен Момент и Перформанси.5 Инчен Целосна Должина H Цевка Со Здрав Проток 49 Државни Правни Катализатори Одговара на Сите Заглавија На Издувните гасови И Резервни Делови. Завртка На Дополнителни 12-20 Коњски Сили и Поагресивен Звук, Оем Стил Купола Врски За Лесно Поставување. Овие Издувни Цевки За Проток На Bbk Hi Се Вклопуваат во сите 1986-1993 Форд Мустангот 5.0 Апликации-Алуминизиран Челик.5 Инчен H-Цевка Со Конвертори За Форд Мустангот 5.0 L за сите BBK 86-95 мустангот директна замена H-цевки функција 2.5 инчен дијаметар цпу копач свиткана алуминизирани цевки. Има два каталитички конвертори со висок проток за да обезбеди максимален проток, коњски сили и улична способност. Оригиналните локации на сензорот оем 02 и прирабниците со печат во фабрички стил обезбедуваат совршено вклопување и тестирањето НА bbk dyno покажа солидни придобивки од 12-20 коњски сили.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат