• Новак
Реткоелектричен НОВ ПРЕДЕН РАДИЈАТОР КОМПАТИБИЛЕН СО KIA OPTIMA 2.4 L 2359CC 2017-18 2019 KI3010163 25310C1150

Реткоелектричен НОВ ПРЕДЕН РАДИЈАТОР КОМПАТИБИЛЕН СО KIA OPTIMA 2.4 L 2359CC 2017-18 2019 KI3010163 25310C1150

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Достапно за нарачка

Компатибилен СО ФОРД, ХЈУНДАИ, КИА и многу повеќе Ве молиме потврдете го вашиот број на дел ОД ОЕМ ОД вашата оригинална единица за да помогнете да се обезбеди монтажа. Заменува : КИА : 25310С1150, ДЕЛОВИ ЛИНК : КИ3010163, ОПИС НА СТАВКА : РАДИЈАТОР, ТИП НА ЕДИНИЦА : ХЈУНДАИ, ДОЛЕН ЗАГЛАВИЕ : 1.43, ВИСИНА НА ЈАДРОТО (ВО) : 18.66, ДОЛЖИНА НА ЈАДРОТО (ВО) : 25.04, ОСНОВЕН МАТЕРИЈАЛ : АЛУМИНИУМ, ДЕБЕЛИНА НА ЈАДРОТО (ВО) : 0.63, ЕОК : ДА, ЕОК РАСТОЈАНИЕ (ВО) : 14.57, ДИЈАМЕТАР НА ВЛЕЗОТ НА ЕОК (ВО) : 0.39, ДИЈАМЕТАР НА ВЛЕЗОТ НА ЕОК (ММ) : 10, ТИП НА ВЛЕЗ НА ЕОК : ФИТИНГ НА ЦЕВКИ, ИЗЛЕЗ НА ЕОК. Заменува : ФИТИНГ, ЕОК ИЗЛЕЗ ДИЈАМЕТАР (ВО) : 0.39, ЕОК ИЗЛЕЗ ТИП : ЦЕВКА ФИТИНГ, ЕОК ТИП : ПЛОЧА МАСЛО КУЛЕР, ПЕРКА БРОИ (НА СЕКОИ 4") : 78 , ПЕРКА БРАН ВИСИНА (ВО) : 0.20 : ФОРД, НАЈДЕТЕ БРАН ТЕРЕНОТ : 2.6, КОНФИГУРАЦИЈА НА ПРОТОК : ВКРСТЕН ПРОТОК, ВЛЕЗ КОНЕКЦИЈА ТИП : ЦРЕВО СТЕГАЧ, ВЛЕЗ ДИЈАМЕТАР (ВО) : 1. ОД РЕДОВИ : 1, ТИП НА ИЗЛЕЗНА ВРСКА : БРЗО ПОВРЗУВАЊЕ( ЗАКЛУЧУВАЊЕ НА ПРУЖИНАТА), ИЗЛЕЗ.38, ПРЕНОС НАФТА КУЛЕР ( TOC) : НЕ, ВРВОТ ЗАГЛАВИЕ : 1.43, ВКУПНО ПЕРКА РЕД БРОИ : 68, ВКУПНО ЦЕВКА БРОИ : 67, ЦЕВКА БРОИ (НА СЕКОИ 4") : 15, ШИРИНА НА ЦЕВКА X ВИСИНА : 16 X 2 и многу повеќе. Радијатор-Извор : Резервен Пазар. РЕТКОЕЛЕКТРИЧЕН БРЕНД КОМПАТИБИЛЕН СО ФОРД, ХЈУНДАИ, КИАКИЈА : 25310 C1150 PARTSLINK : KI3010163 ITEM ОПИС : РАДИЈАТОРУНИТ ТИП : HYUNDAIBOTTOM ЗАГЛАВИЕ : 1.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат