• Новак
Днк Моторинг ОЕМ-РА-2925 Ое Стил Алуминиум Јадро Радијатор Компатибилен со 05-06 Сиена, 26-3/8 В Х 18-7 / 8 Х Х 15/16 Д, 1-3/8 Влезот, 1-1/2 Излез

Днк Моторинг ОЕМ-РА-2925 Ое Стил Алуминиум Јадро Радијатор Компатибилен со 05-06 Сиена, 26-3/8 В Х 18-7 / 8 Х Х 15/16 Д, 1-3/8

Rating 
DEN 1326.08

Достапност
Достапно за нарачка

Боја : Црна / Метална Материјали : Пластика / Алуминиум. Завршна Површина : Природно. Основни Димензии : 26-3/8" W X 18-7/8" H X 15/16" D. Влез / Излез Дијаметар : 1-3/8" / 1-1/2". Ладилник За Моторно Масло / ЕОК : Не. Пренос Нафта Кулер / ТОК : Да. Лесен Директен Завртка-На ОЕМ Фитинг или Замена. Забелешки : Инструкцијата За Инсталација не е вклучена. Професионален инсталатер е многу препорачлив. Радијатор се користи за одржување на моторот ладен. За време на работата, подвижните делови на моторот создаваат триење, што произведува топлина. Топлината од триењето може да биде доволна за да предизвика оштетување на моторот доколку не се излади правилно. Течноста за ладење ќе ја изгуби топлината во атмосферата и потоа ќе се пумпа назад во моторот каде што апсорбира и отстранува повеќе од топлината на моторот. Ова може да помогне да се спречи прегревање на моторот. Одржувањето на радијаторот исто така може да помогне да се спречи скапа сметка за поправка доколку возилото има дефект. Нашите професионални техничари прават тешки истражувања и развој во тестирање на апликации и фитинзи за автомобили за нашите производи. Ние исто така правиме ригорозно тестирање за јачината, издржливоста, како и долговечноста на материјалот со цел да се осигураме кога производот ќе пристигне на крајот на потрошувачите дека е подготвен да оди без грижи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат