• Новак
Месинг плоча од месинг чист бакарен лист фолија месинг метална метална суровина од месја плоча метална фолија

Месинг плоча од месинг чист бакарен лист фолија месинг метална метална суровина од месја плоча метална фолија

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Достапно за нарачка

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок Месингот има голема јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак може да издржи добро обработка на сила во топли услови. Како лесно да се формира трајно.Мачилоност : Сечење, обликување, завршна обработка или друга обработка, а заварувањето е карактеристика на заварувањето. Обработка на метал : Многу прецизно, без гребнатини или гребнатини на површината. Црвен метал метал лим квалитетен цврст метален лим е идеален за текстурирање на метална обработка на метал. Материјал : Температура на третман на топлина 750 ~ 830 ℃; Температура на annealing 520 ~ 650 ℃, Температура на прицврстување со ниска температура 260 ~ 270 ℃, елиминирајќи го внатрешниот стрес. Еколошка месинг C26000 C2600 има одлична пластичност, голема јачина, добра обработливост, заварување и добро. Месингот со листови може да се завари, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци, итн. Опис на производот : Висока јачина, добра пластичност, добра заварување и.

Спецификацијата

any zero cut:
Note:
1. Due to the light and screen difference, the color of the item may be slightly different from the pictures.:
2. Please allow differences of due to manual measurement.:
A variety of specifications are available to better meet your needs.:
Applications:
DIY projects, building decoration, industrial, electronic, equipment, and so on

Со стоката дадена додека купуваат