• Новак
Мода &засилувач; Начин На Живот 2 Брои Рачно Изработени Абонос Дрво Врежан Коса Декор Стапчиња Шал Иглички Зема Слики Вилушки За Жени Девојки Коса Нагоре Правење До?

Мода &засилувач; Начин На Живот 2 Брои Рачно Изработени Абонос Дрво Врежан Коса Декор Стапчиња Шал Иглички Зема Слики Вилушки За Жени Девојки

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Достапно за нарачка

Должина : 7 инчи Материјал : Абонос. Пакет од 2 Абонос дрво коса стапчиња. Модел и дизајн врежан од двете страни. Природен мирис добро за здравјето на луѓето.Фреквенцијата со користење ќе го направи повеќе мазни и сјае. Функционална и модерна,ја држи вашата коса удобно на место.Одговара за сите дами и девојки.Совршен како подарок. Природно И Рачно изработено : 100% рачно изработено од природно абонос дрво со освежувачка арома.Изработено од висококвалитетно природно абонос дрво кое природно не е статично,без пречка, дополнително мазно и удобно.Проценета испорака за стандардна испорака : 7-14 работни дена. Кинеското производство на стапчиња за коса има прилично долга историја што може да следи повеќе од 4000 години во Династијата Шанг. Во античка Кина и мажите и жените сакаат да користат стап за коса. Исто така, Обичај Е Кинескиот антички Император да им дава стап за коса на своите министри како скапоцен подарок на фестивалот. Кинески стап за коса обично изработен од дрво, камен, керамика, животинска коска и рог, жад, школка, благороден метал и така натаму. Стапчињата за коса за мода и Начин на Живот се совршени додатоци за вас доколку сакате да додадете елеганција на вашата вообичаена пунџа. Сакаме нашите додатоци да бидат класични, не премногу гласни, но сепак додава суптилен завршен допир на вашиот ансамбл. Насоки Чекор 1 : Четкајте или чешлајте ја косата за да ги отстраните заплеткувањата. Чекор 2 : Соберете ја косата во опавче. Чекор 3 : Завртете ја косата со едната рака додека со другата ја држите основата на опашката. Чекор 4 : Намотајте ја косата околу себе во основата и напикајте ги краевите под серпентина.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат