• Новак
Брит Розова Полу - Постојана Боја На Коса - Вегански &засилувач; Хидратантна Боја За Коса Без Суровост, Трае до 30 Миења

Брит Розова Полу - Постојана Боја На Коса - Вегански &засилувач; Хидратантна Боја За Коса Без Суровост, Трае до 30 Миења

Rating 
DEN 96.00

Достапност
Достапно за нарачка

Живописна розова боја која спакува удар Оваа боја најдобро функционира на светла коса. Веганска и хидратантна боја за коса без суровост. Трае 5-30 перења. Хидратантната формула се условува додека се обојува, оставајќи ја вашата коса свиленкаста мазна. Пет едноставни чекори за шарена коса. Прво, измијте ја косата. Заштитете ја линијата на косата со вазелин, а потоа нанесете ја со четка или раце, масирајте ја косата за беспрекорно рамномерно покривање. Проверете по 10 минути и видете дали бојата е земена. Колку подолго го оставате, толку подолго бојата има тенденција да трае потоа. Конечно, исплакнете ја косата. Британецот е за етичка боја на коса. Ние соработуваме со етички фабрики кои се грижат за луѓето што ги вработуваат. Ние сме акредитирани ОД ПЕТА и не тестираме на животни. Сите наши производи се вегански, како и нашиот основач. ЗА ПРОИЗВОДОТ-БРИТ Розова Инстант Боја Е Полутрајна, ултра хидратантна боја на коса која ја трансформира вашата коса во прекрасна розова нијанса. Навлажнувачката формула условува додека се бои, оставајќи ја вашата коса свиленкаста мазна. Нашиот Инстант систем на Бои се заклучува во живост за да добиете похрабри, поубави резултати кои траат до 30 перења. Погоден за сите типови и текстури на коса. Резултатите од бојата ќе варираат врз основа на започнување на сенката на косата. ЗОШТО ВИ Е ПОТРЕБНО-БРИТ Инстант Бојата е полутрајна директна боја, така што не се развива како трајна боја на коса. Она што го гледате е она што го добивате, со боја која трае 5-30 перења, со постепено, дури и избледување. Можете да се мешате со Други Полутрајни Бои НА БРИТ за да создадете своја сопствена нијанса или да се мешате со регенератор за да создадете посветли пастелни бои. Идеален за лесна (бела) руса или претходно осветлена коса. ПЕТА сертифициран, вегански и без суровост. КАКО ДА КОРИСТИТЕ-Шампон и исушете ја косата. Нема потреба од балсам. Поп на некои ракавици, ставете вазелин на линијата за коса и покријте ја облеката. Користете четка или раце за да нанесете Инстант Боја на вашата коса.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат