• Новак
Searweed Bath Co. Co. Шампон за нега на топлина, мирис на вар папаја, 12 унца, одржливо собрани алги, морски кукавички, слива Какаду, за коса оштетена од топлина

Searweed Bath Co. Co. Шампон за нега на топлина, мирис на вар папаја, 12 унца, одржливо собрани алги, морски кукавички, слива Какаду,

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Достапно за нарачка

Содржи : 1- 12 унца шише со алги бања копродукции за нега на топлина вар папаја миризлива шампон Свесно создадени, ние користиме распродажба на морски состојки - вклучително и богати со хранливи материи, одржливо собрани алги - за да ја нанесеме вашата кожа и коса со бескрајна моќ и придобивки од океанот. Уживајте ги вашите нишки во ревитализација на хидратацијата. Овој реставративен шампон со морето, и семе од чиа, екстракт ја навлажнува и ја храни косата оштетена од топлина. Свилката богата со витамин Ц Какаду им помага на вашите брави да напредуваат против оштетување на животната средина. Сите производи за бања со алги се направени со природни, морски состојки. Ние скокнуваме со сертифициран Bunny, без суровост, веган, без глутен, без парабен, без сулфат и спакуван во пластика за рециклирана пост-потрошувачка. Ние ја прифаќаме хранливата магија на океанот во сè што правиме во Seareweed Bath Co. од одржливо собрани алги до бескрајните подароци на морето, нашите природни и ефикасни производи енергизираат, инспирираат и обновуваат.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат