• Новак
MODZ MAX48 15 AMP EZGO RXV & TXT 48 полнач за батерии за колички за голф 48 волти

MODZ MAX48 15 AMP EZGO RXV & TXT 48 полнач за батерии за колички за голф 48 волти

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Достапно за нарачка

Полначот за батерии Modz Max48 користи внатрешен микропроцесор за интелигентно да ги наполни батериите на вашите колички за голф врз основа на напон на батерии во реално време и читање на температурата на околината Max48 исто така вклучува технологија со мека прекинувач со висока ефикасност, која обезбедува ненадмината сигурност со помала потрошувачка на енергија. Едноставно, лесно читање светло за статусот ви овозможува брзо да ја процените состојбата на вашиот пакет на батерии и режимот на струја. Полначи за батерии Modz Max треба да се користат само со поплавени батерии на олово-киселина, произведени од реномирани брендови за батерии за голф. Modz Max не е компатибилен со литиум, запечатени батерии на олово-киселина, гел или AGM. Max48 има иновативна, приклучок и заборавете на паметни плови технологии што ви овозможува да ја вклучите вашата количка за голф и да ја оставите вклучена без страв од оштетување или исцедување на вашите батерии за подолг временски период, заедничко прашање со многу полначи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат