• Новак
LYQFFF 36 106887147 TPMS SENSOR TIRE MONITER MONITER SYSTEM, за BMW G20 G21 G31 G12 G11 G01 G02 G05 G06 X3 X4 X5 X6 X7, 6887140 01

LYQFFF 36 106887147 TPMS SENSOR TIRE MONITER MONITER SYSTEM, за BMW G20 G21 G31 G12 G11 G01 G02 G05 G06 X3 X4 X5 X6 X7, 6887140 01

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Достапно за нарачка

Сензорот за автомобили TPMS е изработен од премиум пластичен и метален материјал, здрав, не е лесен за стареење и отпорен на абразија, ист процес како ОЕ за да се обезбеди веродостојноста на TPMS, durabilitiy Лесен за инсталирање, издржлив, инженерски од висококвалитетни материјали за подобрување на сигурноста и издржливоста. Уникатниот дизајн на вентилот за соопштение за печатот ја олеснува замената на рачниот сензор. Исто така, тоа овозможува лесно отстранување на стеблото од главата на сензорот и лесно програмирано безжично дури и кога тие веќе се монтирани на тркалото. Максималната јачина на сигналот на сензорот им овозможува на сензорите лесно да се програмираат безжично дури и кога веќе се монтирани на тркалото. Покрај тоа, уникатниот дизајн на вентилот за соопштение за печатот ја олеснува замената на рачниот сензор. Воздушен вентил со висока прецизност за да се спречи истекување на воздухот, одделение за автомобилска батерија за да се исполнат тешките временски услови. Заменливиот алуминиумски вентил стебло е анодизирано за отпорност на корозија. Робусниот дизајн на стебла за прицврстување на стеблата овозможува прилагодување на аголот од 0-35 степени за да одговара на сите типови тркала. Материјал : ABS+Metaloem No. : 36 106887147 Feature : Висок квалитет и добро работење. Стабилна изведба и висока сигурност.Пресен истекување на гуми и зголемување на безбедноста на сообраќајот Врска на гуми и проширување на статусот на гумата на гумите, подобрување на ефикасноста на горивото Инсталирање Процес на инсталација1. Олабавете ја гумата : Извадете го капачето на вентилот и јадрото и отклонете ја гумата. Исцрпете ја гумата : Затегнете ја гумата на менувачот на гумите и прилагодете го вентилот во 1 часот во однос на главата за раздвојување на гумите.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат