• Новак
LYQFFF за Jeep Renegade 2015-2018, за Chisler 200, 4PCS CAR TPMS сензор 68252493ab 433MHz Системи за монитор на притисок во гума 68313387AB

LYQFFF за Jeep Renegade 2015-2018, за Chisler 200, 4PCS CAR TPMS сензор 68252493ab 433MHz Системи за монитор на притисок во гума 68313387AB

Rating 
DEN 3.00

Достапност
Достапно за нарачка

Сензорот за автомобили TPMS е изработен од премиум пластичен и метален материјал, здрав, не е лесен за стареење и отпорен на абразија, ист процес како ОЕ за да се обезбеди веродостојноста на TPMS, durabilitiy Лесен за инсталирање, издржлив, инженерски од висококвалитетни материјали за подобрување на сигурноста и издржливоста. Уникатниот дизајн на вентилот за соопштение за печатот ја олеснува замената на рачниот сензор. Исто така, тоа овозможува лесно отстранување на стеблото од главата на сензорот и лесно програмирано безжично дури и кога тие веќе се монтирани на тркалото. Максималната јачина на сигналот на сензорот им овозможува на сензорите лесно да се програмираат безжично дури и кога веќе се монтирани на тркалото. Покрај тоа, уникатниот дизајн на вентилот за соопштение за печатот ја олеснува замената на рачниот сензор. Воздушен вентил со висока прецизност за да се спречи истекување на воздухот, одделение за автомобилска батерија за да се исполнат тешките временски услови. Заменливиот алуминиумски вентил стебло е анодизирано за отпорност на корозија. Робусниот дизајн на стебла за прицврстување на стеблата овозможува прилагодување на аголот од 0-35 степени за да одговара на сите типови тркала. Material : Plastic + metal OEM NO. : 68193586 AA 68105280 AC 68105280 AB 68313387 AA 68313387 AB 68252493 AAFrequency : 433 MHz Feature : High quality and good operation.Stable performance and high reliability.Prevent tire leakage and increase traffic safety Reduce tire wear and extend tire life Monitor tire status Improve fuel efficiency Installation Process1.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат