• Новак
Петокделови 12v Електрична Пумпа ЗА Гориво Хеп02а ХЕП-02А Компатибилна За Универзална 2,5-4 Пси Гасен Дизел Вградена Замена Со Низок Притисок

Петокделови 12v Електрична Пумпа ЗА Гориво Хеп02а ХЕП-02А Компатибилна За Универзална 2,5-4 Пси Гасен Дизел Вградена Замена Со Низок

Rating 
DEN 809.60

Достапност
Достапно за нарачка

Нови резервни делови Модел : ХЕП-02А; Вкрстена Референца : Е8012С, ФД0002, П60430, ЕП12С, 6414671. Компатибилен За Повеќето автомобили опремени со карбуратор, комбе, Лесни Камиони Струја : 1-2А ; Излезен Притисок : 2,5-4ПСИ; Текови : 70 Л/Ч. за детали, ве молиме погледнете го описот на производот, ве молиме потврдете го вашиот дел број пред да нарачате, секој проблем ве молиме слободно контактирајте не, благодарам. Спецификации : Модел : Хеп-02А Излезен Притисок : 2,5-4ПСИ Влезен Напон : 12 волти влезен излез дијаметар : 8мм (5/16") Струја : 1-2а Текови : 70 Л/Ч Притисок : 1 Мпа Вкрстена Референца : Е8012С, ФД0002, П60430, ЕП12С, 6414671 Апликации : (Само за референца) Компатибилен За Повеќето КАРБУРАТОР опремени АВТОМОБИЛИ, КОМБЕ, Лесни Камиони и други апликации. Сите Автомобили , Камиони , Чамци И Генератори од 12 Волти Тојота, Форд, Хонда, Мазда и кој било друг соодветен автомобил Компатибилен со Бензин, Дизел, Адитиви за Гориво, Био Дизел, Мешани Алкохолни Горива и Адитиви За Октански Засилувачи На Тркачки Горива.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат