• Новак
Комплет за вентилатор на радијаторот и комплетот за комплети за сечилото е компатибилен со Diesel Ford Super Duty 6.0L Powerstroke Diesel

Комплет за вентилатор на радијаторот и комплетот за комплети за сечилото е компатибилен со Diesel Ford Super Duty 6.0L Powerstroke Diesel

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Достапно за нарачка

Детали за вклопување : V8 60 L Дизел 2 парче, 2004-10 E350 Комплет за ладење на вентилаторот за ладење на супер должност. Дизајниран со најновиот софтвер и произведен со модерна алатка. Инсталира исто како и фабричката единица. Исти димензии како оригинален дел. Замена на директно вклопување. Детали за вклопување : V8 6.0 L Дизел 2 парче, 2004-10 E350 Комплет за ладење на вентилаторот за ладење на супер должност. Дизајниран со најновиот софтвер и произведен со модерна алатка. Инсталира исто како и фабричката единица. Исти димензии како оригинален дел. Замена на директно вклопување. Детали за вклопување : V8 6.0 L Дизел 2 парче, 2004-10 E350 Super Duty Moin Clutch Clutch Kitdesignied со најновиот софтвер и произведен со модерни алатки за инсталирање исти како и фабрички димензии на Unitsame како и оригиналната замена на Part Direct Fit.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат