• Новак
Кардоне 18-4066 Повторно Произведен Домашен Дебеломер За Сопирање Подготвен За Триење

Кардоне 18-4066 Повторно Произведен Домашен Дебеломер За Сопирање Подготвен За Триење

Rating 
DEN 1023.68

Достапност
Достапно за нарачка

Како преработен оригинален Дел Од Опремата, оваа единица гарантира совршено вклопување на возилото Клиповите се издржливи, отпорни на пукање или дупчење и се справуваат со големи оптоварувања; дебеломер се третираат со специјален формулиран инхибитор на ' рѓа и се чуваат во оригиналната завршница на опремата. Гумените заптивки се заменуваат со ГУМА ЕПДМ со висока температура за продолжен век на траење и оптимални перформанси. Новите завртки за крварење обезбедуваат крварење без проблеми и позитивен печат и нови подлошки се вклучени таму каде што е применливо. Нашиот процес на преработка е погоден за земјата, бидејќи ја намалува енергијата и суровината потребни за да се направи нов дел за 80%. Стручно преработени според ригорозни стандарди за квалитет и перформанси, Сите Кардонски Дебеломерни Сопирачки се опремени со сосема нови, премиум компоненти за да гарантираат исклучителна долговечност и сигурност. Овие преработени клешти на сопирачките се 100% тестирани под притисок за да обезбедат конзистентни, водечки во индустријата перформанси на сопирачките. Секоја единица пристигнува со комплетен сет на сосема нов хардвер за едноставна, целосна инсталација.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат