• Новак
Motorcraft FA1032 филтер за воздух

Motorcraft FA1032 филтер за воздух

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Достапно за нарачка

Ефикасно филтрира надвор од воздухот Издржа оштетување од масло и влага. Лесен за инсталирање. 12 месеци гаранција. Доказ за протекување. Филтерот за воздух на Motorcraft е дизајниран да го филтрира надворешниот воздух што влегува во возилото. Произведено е од полиуретански пломби доказ за протекување. Овој филтер за воздух хемиски ги третира чистите елементи на сув тип за да издржат оштетување од маслото и влагата. Тој е отпорен на екстреми на температурата и има стандард за ефикасност од 98,5%. Овој филтер за воздух се третира за подобрување на капацитетот и ефикасноста, како и да се олесни инсталацијата без проблеми. Поддржана е со гаранција од 12 месеци.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат