• Новак
Приказни од Криптата #18 ВФ/НМ ; РКП стрип | ек препечатување

Приказни од Криптата 18 ВФ/НМ ; РКП стрип | ек препечатување

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Достапно за нарачка

Напишано од Вилијам МГејнс, Ал Фелдштајн, Реј Бредбери, Х. Илустрирано Од Џек Дејвис, Џорџ Еванс, Џек Камен, Греам Ингелс. Точка : Приказни од Криптата (РКП) #18 Издавач : Ркп Покритие Уметник : Џек Дејвис Писател : Вилијам М. Гејнс, Ал Фелдштајн, Реј Бредбери, Х. Лавкрафт Уметник : Џек Дејвис, Џорџ Еванс, Џек Камен, Греам Ингелс Приказни : Криптата На Теророт : Огледало, Огледало, На Ѕидот! Сводот На Ужасот! : Маслото Е Добро Што Завршува Добро!; Мрачната Бајка На Чуварот На Криптата! : Напади На Ужас! Котел На Вештерки! : Имаше Една Старица! Забелешки : Препечатува Приказни од Криптата (ЕК) #34 оваа ставка е надвор од печатење, што го прави колекционерски. Секој дополнителен стрип бродови за само 50 центи повеќе на клиентите во САД. Оваа листа содржи фотографија на акции и информации од Стрип И Човечки Компјутери.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат