• Новак
2 парчиња праски Работно капаче со копчиња и џемпери , прилагодлива хируршка капаче за капаче на капакот на капакот

2 парчиња праски Работно капаче со копчиња и џемпери , прилагодлива хируршка капаче за капаче на капакот на капакот

Rating 
DEN 271.68

Достапност
Достапно за нарачка

100% полиестер Затворање на влечење. Материјал за миење. Материјал : Буфантната капа е изработена од полиестерска ткаенина, која е мека за допир, дишење, лесен и брзо суво. Willе паднате удобно долго време. Прилагодлива големина : Дијаметарот на горниот дел од медицинската сестра капа е 18 см/7in, лентите можат да се прилагодат за да одговараат на големината на главата, без оглед на долгата коса или кратка коса, еластична завој вратоврска назад капи ќе ве одржува чисти и уредни за време на долго време да работите . Работно капаче со копчиња - Хируршкото капаче за чистење е дизајнирано со копчиња од двете страни на главата, кои можат да ги постават лентите на лицето на лицето за да ги олеснат ушите болни, особено за доктор, медицинска сестра, стоматолог или кои треба да носат обвивка за лице долго време долго време . Работно капаче со џемпери : Заштитени шами за заштита на челото може да ја апсорбира потта, што ја одржува главата сува. Носењето цел ден ќе ве направи удобно.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат