• Новак
Историски информации Фото: Каловеј Кана, Посо Ранч, округот Керн, Калифорнија, Калифорнија, C1890, земјоделство, Воткинс

Историски информации Фото: Каловеј Кана, Посо Ранч, округот Керн, Калифорнија, Калифорнија, C1890, земјоделство, Воткинс

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Достапно за нарачка

8x12 инчен фотографски принт од висококвалитетно скенирање на оригиналот Фото : Каловеј Кана, Посо Ранч, Керн Каунти, Калифорнија, Калифорнија, C1890, земјоделство, Воткинс Белешка : Некои слики може да имаат бели шипки на страните или врвот ако оригиналната слика не одговара на димензиите 8x12. Извор : Библиотека на Конгрес, Вашингтон, Д.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат