• Новак
КОМПЈУТЕРСКИ ОЧИЛА СИНА светлина БЛОКИРАЊЕ ЈАСНА РАМКА ЗА гледање КОМПЈУТЕРИ ТАБЛЕТИ ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ ИЛИ ДИГИТАЛНИ МОНИТОРИ

КОМПЈУТЕРСКИ ОЧИЛА СИНА светлина БЛОКИРАЊЕ ЈАСНА РАМКА ЗА гледање КОМПЈУТЕРИ ТАБЛЕТИ ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ ИЛИ ДИГИТАЛНИ МОНИТОРИ

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Достапно за нарачка

Увезени Пластична рамка. Поликарбонатна леќа. Сина Светлина слој. Ширина на објективот : 55 милиметри. Висина на објективот : 36 милиметри. Мост : 18 милиметри. Рака : 140 милиметри. Компјутерски Очила со Леќи За Блокирање На Сина Светлина - Светло Затемнети. Намалување На Напрегањето На Очите за Гледање Дигитални Монитори како Што се Компјутери, Таблети и Паметни Телефони. Рамките се дизајнирани со Пролетни Шарки за Удобност. Димензии на рамката : Ширина=136мм Висина=36мм Должина на Храмот=140мм. Најдобро Одговара од лица со СРЕДНА до ГОЛЕМА големина. Овие компјутерски очила се дизајнирани со леќи за блокирање на сина светлина со не-рецепт. Тие помагаат да се намали заматениот вид, напрегањето на очите при гледање компјутери, таблети, паметни телефони или дигитални монитори за задачи одблизу. Рамките се дизајнирани со пролетни шарки за удобност. Најдобро одговара од лица со средна до голема големина.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат