• Новак
Е12 LED Светилки 20w Сијалица Од Пченка Мини Канделабра Светилка 100w Еквивалентно Декоративно Светло За Свеќи За Тавански Вентилатор Лустер Светло За Приврзок 6000K Ладн?

Е12 LED Светилки 20w Сијалица Од Пченка Мини Канделабра Светилка 100w Еквивалентно Декоративно Светло За Свеќи За Тавански Вентилатор Лустер

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Достапно за нарачка

1 Изработен од висококвалитетен алуминиумски и компјутерски капак, кој има добра дисипација на топлина, побезбеден и издржлив, светло со целосен агол од 360°, обезбедува удобно осветлување без строб, а не затемнето, AC85-265 V, 6000k ладно бело. Долг Животен Век. Просечна употреба до 30.000 часа, намалување на замена на фреквенцијата и заштеда на над 90% на сметката за електрична енергија на молња за долго време. И времето на услугата до 30000 часа, намалување на замена на фреквенцијата. Широка апликација. Нашата сијалица предводена ОД пченка од 20w испушта 6000 K ладно бело, создавајќи осветленост и удобна атмосфера за вас и вашето семејство, е погодна за тавански вентилатор, барови, кафе барови, ресторан, спална соба, изложбени салони, клубови, трпезарија, изложба, трговски центри, уметнички соби, музеи и надворешна употреба. Лесен За Инсталирање. Со стандардни е12 фитинзи(не се вклопуваат Е11 фитинг), веднаш без никакво одложување. 36*113 мм/1,42*4,45 инчи(Дијаметар*Висина). Само зашрафете, лесен за инсталирање, едноставен за замена, удобен за употреба, проверете ја големината пред купувањето. Еко-пријателски : целата наша сијалица од пченка нема штетно олово или жива. Без УВ, ИР или друго штетно зрачење, тоа е безбедно да се користи за вас и животната средина. CRI80+, одразува поживописна и вистинска боја во поглед. Ако имате какви било проблеми со оваа ставка, слободно контактирајте со нас, со задоволство ќе ви служиме во рок од 24 часа. Сепцификација : име На Ставка : Bes You Sel 20w пченка led Сијалица тип : Е12 Материјал : Алуминиум+Компјутер Напон : AC85-265v База тип : е12 база Затемнети : Без LED тип : SMD 2835 светлосна боја : 6000 K ладна бела боја температура : 6000 K агол зрак : 360 агол зрак степен боја рендерирање индекс : Повеќе од 80ra Нема штетен материјал : Нема штетни олово или жива големина : 36*113 Мм/1.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат