• Новак
САД запечатуваат најголемиот дел RS-P60-45 полиуретански гумен лист со акрилно лепило, 60A, 1/8 висина, 36 ширина, 36 должина

САД запечатуваат најголемиот дел RS-P60-45 полиуретански гумен лист со акрилно лепило, 60A, 1/8 висина, 36 ширина, 36 должина

Rating 
DEN 4165.76

Достапност
Достапно за нарачка

Облик : лист; Материјал : полиуретан; Одделение : голема сила; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Дебелина : 1/8 "; ширина : 36"; Должина : 36 ". Боја : килибар; текстура : мазна. Јачина на затегнување : 3.000 psi; издолжување : 4,5; јачина на солза : 50 N/mm; комплет за компресија : 0,25; густина : 1,25 g/cm3. Температурен опсег : -20 ° до 180 ° F; леплива температурна опсег : -30 ° до 230 ° F. Облик : лист; материјал : полиуретан; оценка : висока јачина; durometer : 60a; тип на поддршка : акрилен лепило. Дебелина : 1/8 "; Ширина : 36 "; должина : 36". Боја : килибар; Текстура : мазна. Јачина на затегнување : 3.000 psi; Издолжување : 4,5; Јачина на солза : 50 N/mm; Компресија на компресија : 0,25; Густина : 1,25 g/cm3. Температурен опсег : -20 ° до 180 ° F; Опсег на температура на лепило : -30 ° до 230 ° F. Полиуретан има исклучителна јачина на затегнување, отпорност на солза и квалитети на апсорпција на шок.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат