• Новак
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-PP-551 полипропилен пластична лента, 2 висина, 3 ширина, 24 должина

САД запечатуваат најголемиот дел-PS-PP-551 полипропилен пластична лента, 2 висина, 3 ширина, 24 должина

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Достапно за нарачка

Облик : Бар; Материјал : полипропилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 2 "; толеранција на дебелина : (-0.008 "); ширина : 3"; Толеранција на ширина : (-0,25 " - +0,25"); Должина : 24 "; толеранција на должина : (-1" - +1 "). Боја : бела; јасност : полу -чиста; јачина на затегнување : 4,200 psi; оценка на јачината на затегнување : сиромашна; јачина на удар : 1,2 ft.; Оценка на јачината на влијанието : слаб. Коефициент на Фриктон : 0,5; оценка на триење : лизгава; апсорпција на вода : 0,0001; оценка за апсорпција на вода : одлична; цврстина : Роквел М85. Густина : 0,033 фунти / ку. ° до 180 ° F; Спецификациите се сретнат : FDA, UL 94 HB. Продавници за продавници; автомобилско-гориво-инјекција-добро-лајв-над-снабдување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат