• Новак
Слики Дизајн на шестење Dood Doodlin 'околу дизајнирање на рамката за бод на Doodler

Слики Дизајн на шестење Dood Doodlin 'околу дизајнирање на рамката за бод на Doodler

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Достапно за нарачка

Тој е член на семејството на скут-бод со фини рамки за игли Наменето за игла со средна големина, вкрстено бод, Крел, вез, игла и многу други проекти за стискање. Единствениот систем за монтирање овозможува лесно вклучување и исклучување на проекти без неуредни лепи, остатоци од лента или прицврстувачи. Оваа рамка е совршена за монтирање на ткаенини не е пократко од 15 инчи со ширина од 3 до 18 инчи. Dodler Lap-Stitch вклучува 12 ", 15" и 18 "Dowels. Работниот прозорец е 10 инчи Доул до Даул. Оваа рамка може да се прошири на 36". Член на лаптопитот на лаптопите со фини иглави рамки. Рамката Doodler е дизајнирана за средна големина игла, вкрстена бод, екипаж, вез, игла за удар и многу други проекти за ширење. Рамката доаѓа со 12in, 15in и 18in x 3/4in dowels, сет од четири копчиња и цврсти дабови странични шипки кои се рамномерно избалансирани, така што рамката може да се сврти и аголот на ткаенината останува ист. Уникатниот систем за монтирање овозможува лесно вклучување и исклучување на проекти без неуредни лепила, остатоци од лента или прицврстувачи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат