• Новак
еебоо: Што Се случува Овде? Картички за разговор, Развива Емпатија Преку Пријателски Илустрации За Социјални Ситуации, Развива Социјална И Емоционална Интелигенци

еебоо: Што Се случува Овде? Картички за разговор, Развива Емпатија Преку Пријателски Илустрации За Социјални Ситуации, Развива

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Достапно за нарачка

ПРИДОБИВКИ : Помогнете да се развие емпатија преку пријателски илустрации на социјални ситуации кои покажуваат сложени емоции Картичките за разговор негуваат вредни комуникациски вештини додека градат суштинска основа за социјално и емоционално учење. РАЗВИЈТЕ СОЦИЈАЛНА И ЕМОЦИОНАЛНА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА : 50 илустрирани картички од 4,5 х 6 инчи со инструкции за слика за разговор за емоционални ситуации, во цврста кутија од 5 х 6,5 инчи. На возраст од 3 и повеќе години. ДОСТАПНИ УМЕТНИЧКИ ДЕЛА : Топло илустрирани Од Сакстон Фрајман, прикажани се ситуации за поттикнување на внимателна анализа на емоционалната динамика, предизвикувајќи разговор и увид. ЗАБАВА БЕЗ ЕКРАН : повеќе од 25 години, еебоо создаде здрави, едукативни игри и активности кои негуваат разговор, социјализација и градење вештини додека развиваат основни вештини. Бизнис ВО СОПСТВЕНОСТ НА ЖЕНА посветен на одржливост, безбедност и создавање оригинални и извонредни подароци и играчки. ОДРЖЛИВО ИЗВОРИ : 90% рециклирани материјали, печатени со мастила базирани на зеленчук. Социјална И Емоционална Интелигенција, Социјални И Емоционални Картички За Разговор, Социјална Интеракција, Картички За Разговор, Картички За Разговор За Деца, Навигација Во Социјалните Очекувања, Социјални и Логички Заклучоци, Социјални и Емоционални Знаци, Поттикнување Разговори, Развивање основни Вештини, Читање Емоционални Ситуации, Развој На Емоционална Писменост.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат