• Новак
ЕЛИСЕЈКОЈ Наскоро Крем Магла 80мл-Комбинирајте Тонер И Крем сите Во Една Навлажнувачки Лицето Магла, Млечни Протеини &засилувач; Амино Киселина Содржани, Кожата Нег

ЕЛИСЕЈКОЈ Наскоро Крем Магла 80мл-Комбинирајте Тонер И Крем сите Во Една Навлажнувачки Лицето Магла, Млечни Протеини &засилувач;

Rating 
DEN 287.84

Достапност
Достапно за нарачка

Воден раствор на гликопротеин извлечен од млеко Обезбедува влага на кожата и помага да се подобри нејзиното задржување за да се спречи сувост и грубост. Исхрана за помека, помазна, посјајна кожа. Маслото од семе од ливада, богато со природни токофероли и незаситени масни киселини, помага да се одржи кожата мазна со спречување на оксидација. Формира бариера над сувата кожа за да спречи испарување на влагата и активните состојки. Ова помага фундаментално да се спречи сувоста на кожата. Содржи вкупно 12 комплекси на аминокиселини Аланин, Лизин,Аргинин, Тирозин, Фенилаланин, Валин, Треонин , пролин, Изолеуцин, Хистидин, Метионин и Цистеин. Природните амино киселини се главните состојки на протеините и ја хранат кожата за да ја направат поздрава и помазна. Кога вообичаено би користеле крем за време на вашата рутина за нега на кожата, затворете ги очите и рамномерно испрскајте ја маглата над лицето и лесно тапкајте за да помогнете во апсорпцијата. Може да се користи пред и после шминка, колку што често сакате. Испрскајте 2 до 3 пати одеднаш за да формирате повеќе слоеви, според состојбата на вашата кожа. Мембрана природно може да се појави во контејнерот поради присуството на растителни масла, но тоа не укажува на проблем. Едноставно протресете го 2 до 3 пати пред употреба. Користи Технологија за Топење На Хармонија на Кожата дизајнирана да ги комбинира предностите на навлажнувачки крем и апсорбирачки тонер, веднаш навлажнувајќи ја кожата како да сте користеле цел сад со крем. Со млечни протеини и екстракти од млечни протеини за навлажнување на кожата и подобрување на нејзината способност да ја задржи влагата, спречувајќи ја и грубоста и сувоста и правејќи ја снабдувачка и посјајна.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат