• Новак
Нисконапонски Жица Конектори - Б Конектори Силиконски Исполнет Влажни Б Гел Телефон Аларм Жица Стегање Грав Тип Спојување За Нисконапонска Апликација, Сина

Нисконапонски Жица Конектори - Б Конектори Силиконски Исполнет Влажни Б Гел Телефон Аларм Жица Стегање Грав Тип Спојување За Нисконапонска Апликација,

Rating 
DEN 177.44

Достапност
Достапно за нарачка

Сина боја кодирање за идентификација Изработени од изолација пвц материјал. Не-стврднување гел бариера, водоотпорен за надворешна употреба. цврста заштитна надворешна обвивка и се полни со силиконски гел отпорен на корозија. Обезбедени со пирсинг внатрешни боцки за поврзување со жици. Издржливи заштитни надворешни конектори покриваат. Лесно за стискање на мекиот месинг crimp.No треба да се соблече што ќе заштеди многу време. Спојување жица конектори кои се наменети за спојување проводници од типот на комуникација кола. Овие Б-Конектори се користат за спојување на нисконапонски жици и се дизајнирани да прифатат до четири нишки од цврста или заглавена 22 цврста Бакарна ЖИЦА unstripped.It е одличен за алармни и телефонски жици, телефони, домофони, телеком, вмрежување, мали звучни проекти и инсталација на повеќето комуникациски опрема за куркуми.Овие конектори се користат и се користат во индустријата за комуникации и ВИДЕО НАДЗОР со години и години и се стандарден метод за спојување жица. Конекторите" б " се произведени од најдобрите материјали. Тие имаат внатрешни заби за пирсинг на изолација, мек месинг (лесен за стискање) стегање, издржлива заштитна надворешна обвивка.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат