• Новак
Егзофицио Машки Гребен Тркач Лајт Долг Ракав, Агава, ХХ-Голем

Егзофицио Машки Гребен Тркач Лајт Долг Ракав, Агава, ХХ-Голем

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Достапно за нарачка

100% Најлон Затворање на копчето. Машинско Перење. Материјал : ултралит најлон. Одговара : редовно. Џебови : 3 градите. УПФ Рејтинг : 30+. Без разлика дали летате риба Во Idахо или риба во длабочините на Брегот На Њу Џерси, Машкиот Тркач На Гребени По Службена Должината На Кошулата со Долги Ракави ве штити од сонце и ве одржува ладни во топло време. Кошулата За Тркач на најлонски Гребен што брзо се суши обезбедува заштита од сонце UPF-30 и го отстранува потењето од вашата кожа. Ултралитната мрежа на пазувите и страничните панели дозволуваат воздухот да циркулира за да ве спречи од прегревање. По Службена Должност даде Гребен Тркач патент безбедносни џебови за да можете да ја носите вашата дозвола за риболов или други важни документи. Јазичињата со засукани ракави ви овозможуваат да ја претворите оваа кошула со долги ракави во кошула со кратки ракави.Карактеристики На производот Материјал : Ултралит најлон Одговара : редовна Должина На Грбот Во Центарот : Џебови : 3 Дупки за Палците на градите : без РЕЈТИНГ НА ЗАШТИТЕН ФАКТОР : РЕЈТИНГ НА UPF : 30+ Препорачана Употреба : патување, риболов, Производител На облека За плажа Гаранција : живот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат