• Новак
Хук Машки Патека Долги Ракави Перформанси Маица +50 UPF

Хук Машки Патека Долги Ракави Перформанси Маица +50 UPF

Rating 
DEN 498.56

Достапност
Достапно за нарачка

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката 62% Полиестер, 33% Вискоза, 5% Спандекс. Повлечете го затворањето. Машинско Перење. Хук : Обединување на риболовците преку инженерска, техничка опрема дизајнирана да ја поттикне вашата страст и потрага без разлика кога, каде или како рибите. Huk Waypoint Кошула Со Долги Ракави : Маица За Изведба со џеб на градите што е лесна и изработена од рециклирано полиестерско предиво. ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ : оваа риболовна кошула ја штити вашата кожа од штетните сончеви зраци - Хук ги додаде најнапредните материјали за блокирање на сонцето +50 upf во нивната облека за да ги блокира ИA и УВБ зраците. ТРАНСПОРТ НА ВЛАГА : одржувањето на суво е од клучно значење за загревање на квалитетот на ладна вода - Хидрофобна или "омраза кон вода" во влакната на оваа риболовна кошула, транспортирајте ја потта подалеку од кожата до надворешноста на кошулата каде што може ефикасно да испари. ИСТЕГНУВАЊЕ : Ткаенината ви дава флексибилност и истегнување што ви се потребни за удобност, додека ја одржувате формата и вклопувањето. Кошулата Huk Waypoint е преполна Со Технологија За Изведба Huk за да се справи со елементите на водата. Оваа кошула за изведба има џеб на градите кој е лесен и изработен од рециклирано полиестерско предиво.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат