• Новак
Кратко се протега во лето за мажи во Колумбија

Кратко се протега во лето за мажи во Колумбија

Rating 
DEN 559.84

Достапност
Достапно за нарачка

100% полиестер Затворање на влечење. Омни-штит : Одете напред. Обидете се и извалкајте. За разлика од повеќето други ткаенини, нашиот уникатен систем за напредна вода и дамки за дамки ви помага да останете чисти и суви со тоа што ќе се спротивставите на апсорпцијата на течностите. Омни-сенка : Бидете безбедни и заштитени. Омни-сенка блокира UVA и UVB зраци за да се спречи изгореници од сончање и долгорочно оштетување на кожата. Тесната конструкција на ткаењето со UV апсорбирачки предива го блокира целиот спектар на штетни УВ зраци. Удобно истегнување / редовно вклопување : Овие шорцеви обезбедуваат стилски пресек со полиестерска ткаенина за удобност што нуди лесно абење, брзо сушење и целодневна удобност. Корисни карактеристики : Родени за вода, ќе откриете карактеристики кои вклучуваат два предни џебови, внатрешен џеб за безбедност, џеб за самоводнување на задниот џеб и прилагодлив полите со еластична на половината. Изградено до последно : Вниманието на Колумбија на деталите е она што ја издвојува нашата облека од другите. Ние користиме само материјали со највисок квалитет, стручно изработка и трајно шиење. Овие се долготрајни шорцеви што ќе ги уживате во наредните сезони. Овие лесно прилагодени шорцеви доаѓаат во траен, брзо сушење полиестер со вградена заштита од сонце UPF 40. Тие, исто така, имаат напредна дамка и репелуција на вода, овозможувајќи ви да скокате во и надвор од водата, да останете чисти, без да треба да се промените.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат