• Новак
Амазон Свесен За Машката Преголема Тешка Категорија Памучна Маица Со Кратки Ракави

Амазон Свесен За Машката Преголема Тешка Категорија Памучна Маица Со Кратки Ракави

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Достапно за нарачка

100% памук Машинско Перење. Направено Со Стандард За Органска Содржина (OCS) Измешани сертифицирани материјали. Овој производ Е сертифициран јаглероден Неутрален Од Климатскиот Партнер преку купување на висококвалитетни јаглеродни кредити. Отпечатокот од јаглеродно стапало на секој производ се пресметува со Помош на Протоколот ЗА СТАКЛЕНИЧКИ ГАСОВИ. Оваа методологија опфаќа емисии од материјали, производство, дистрибуција и крај на животот. Мека памучна маичка во тешка категорија. Пространо, дарежливо вклопување низ телото. Капка рамо ракав дизајн. Сплит полите отвори на страничните рабови. Откријте ја нашата линија на основни работи со големина, фустани, тексас, надворешна облека и многу повеќе—сите сертифицирани како јаглеродни неутрални и со Сертификати Кои се дел од Програмата Пријателска За Климатски Залог. Овој производ Е сертифициран јаглероден Неутрален Од Климатскиот Партнер преку купување на висококвалитетни јаглеродни кредити.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат