• Новак
Сонце коцка риболов капа Сонце капа со капаче за покривање на вратот, капа за заштита од сонце со размавта за пешачење сафари мажи UPF50+

Сонце коцка риболов капа Сонце капа со капаче за покривање на вратот, капа за заштита од сонце со размавта за пешачење сафари мажи

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Достапно за нарачка

Брз сув полиестер Еластично затворање. Само миење на рацете. 360 Вкупна заштита на вратот на вратот на главата Отвореното капаче на капачето доаѓа со размавта на вратот, прилагодлива маска за лице и гребење што ве штитат од запалено сонце и полен од сите агли. Оценето 50+UPF за максимална заштита од сонце за активности што најмногу се важни како пешачење, градинарство, риболов, голф или следната авантура на сафари. Универзално вклопување за повеќето луѓе 23,5 инчи Обемот на главата со прилагодливи жици за удобно и привлечно вклопување. Шапката е дизајнирана да биде универзална и унисекс и може да одговара на повеќето мажи и жени. Дишење и лесен удобно и дишење со странични панели и влага за влага еластична џемпери. Шапката е направена од лесна полиестерска ткаенина за брзо сушење, што ја прави оваа идеална капа за да ве одржи ладно за време на пешачење, кампување, патување, лов и патувања за лов во текот на долгите летни денови. Пакуван и разноврсен - капачето се преклопува низ работ и се спакува до мала големина за лесно да се оддалечи во торба, ранец или багаж за погодност за патување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат