• Новак
Комплет За Машина за тетовирање, Безжичен Клип За Напојување Кабел За Еластичен Завој Ротирачки Пенкало За Тетовирање За Почетници

Комплет За Машина за тетовирање, Безжичен Клип За Напојување Кабел За Еластичен Завој Ротирачки Пенкало За Тетовирање За Почетници

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Достапно за нарачка

Апликација : ротирачки комплет за машина за тетовирање со силна моќност и низок шум, обезбедуваат стабилна фреквенција и удар со игла, што е погодно и за лагер и за шејдер Прилагодете Го Напонот : пенкалото за машина За Тетовирање усвои одличен мотор, со 4,2 до 12 V може да се прилагоди, точноста на прилагодувањето е 0,3 V, што е погодно за употреба. Лцд-Екран : напојување Со тетоважа со лцд-екран за прикажување непосреден напон, што ви овозможува јасно да ја видите состојбата на машината за тетовирање. Завој за тетоважа : Се Користи за завиткување околу местото каде што се држи пенкалото за тетовирање за да се спречи лизгање на пенкалото за тетовирање за време на употребата. Практична Употреба : безжичното напојување е мало по големина и мала тежина, безжичното работење ви овозможува да тетовирате во секое време и насекаде. Спецификација : Тип На Ставка : Ротационо Пенкало За Тетоважиматеријал : алуминиумска легура, неткаен ткаенина1. Должина На Тетоважа : Прибл. 11,5 см / 4,53 во(Без Игла)Дијаметар : Прибл. 3,2 см / 1,26 инеигла Мозочен удар : 3,5 мм / 0,14 несоодветна Игла : за повеќето касети игли на пазаротоперативен Напон : 6-9В (работен напон под 10В)Брзина : 8В 9000Р /м € 10% Интерфејс : 6,35 мм Dc Интерфејс2.

Спецификацијата

Item Type:
Rotary Tattoo Pen Kit
Material:
Aluminum alloy, non woven fabric
1. Tattoo Pen:
Length:
Approx. 11.5cm / 4.53in(Without Needle)Diameter
Suitable Needle:
For most cartridges needles in the market
Operating Voltage:
6-9V (operating voltage below 10V)
Speed:
8V 9000R /m±10%
Interface:
6.35mm DC Interface
2. Cordless Power Supply:
Battery Type:
Lithium battery 2000 mAh
Input:
DC5V / 1A
System voltage:
4.2-12V (Adjustment Accuracy
Size:
Approx. 6.2 x 3 x 2.3cm / 2.44 x 1.18 x 0.91in
Interface:
DC Interface
It can be fully charged in 1 hour and can be used for 2 to 3 hours at 8V voltage.:
3. Tattoo Bandages:
Width:
Approx. 5cm / 1.97in
Length:
Approx. 1.8m / 0.71in
Use:
Wrap tattoo pen tip to prevent slip. 
Package List:
1 x Tattoo Machine Pen 1 x Tattoo Clip Cord1 x Tattoo Power Supply1 x  Power Supply Charging Cord 
1 x Large Tattoo Bandages:

Со стоката дадена додека купуваат