• Новак
Аромасонг Магнезиумски Снегулки Од Мртвото Море, Пакет За Повторно Затворање од 12 КИЛОГРАМИ-Соли За Релаксирање На Магнезиум Хлорид Во Мускулите Впијат За Главобо

Аромасонг Магнезиумски Снегулки Од Мртвото Море, Пакет За Повторно Затворање од 12 КИЛОГРАМИ-Соли За Релаксирање На Магнезиум Хлорид

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Достапно за нарачка

100% ЧИСТИ СНЕГУЛКИ ОД МАГНЕЗИУМ ОД МРТВО МОРЕ – - магнезиумските снегулки на аромсонг се формулирани за да ги обезбедат придобивките од терапевтските ефекти на магнезиумските снегулки со релаксирање на умот и телото Директно Од Мртвото Море магнезиумските снегулки На Аромасонг имаат поголема концентрација на Минерали. СМИРЕТЕ ГИ УМОРНИТЕ МУСКУЛИ И НЕПРИЈАТНОСТ во НОЗЕТЕ-Растворете ги овие чисти морски минерали кристали од снегулки од магнезиум хлорид во вашата када за да им дадете на вашите преоптоварени мускули ПОТРЕБНИОТ ТЛЦ, снегулките од Бања со магнезиум хлорид се многу посоодветни за локална примена, а потоа соли На Епсом, Многу препорачливо за правење сопствено масло Од Магнезиум. МЕКА, ЧИСТА КОЖА - се бори со сува кожа? Истражувањата покажуваат дека снегулките од магнезиум можат да помогнат да се подобри изгледот на вашата кожа. Тоа помага со подобрување на клеточните процеси и е одлично да се користи како Детоксикација бременост бања соли. ГИ СМИРУВА И РЕЛАКСИРА НЕРВИТЕ-Опуштете го вашиот уморен ум и тело по напорниот работен ден.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат