• Новак
Mauviel 1830 M ' Heritage m200b 2mm Полиран Бакар &засилувач; Нерѓосувачки Челик Сос Тава Со Бронзени Рачки, 1.8-qt, Направени Во Франција

Mauviel 1830 M ' Heritage m200b 2mm Полиран Бакар &засилувач; Нерѓосувачки Челик Сос Тава Со Бронзени Рачки, 1.8-qt, Направени Во Франција

Rating 
DEN 5279.20

Достапност
Достапно за нарачка

Произведено Во Франција Мовиел е водечки производител на садови за готвење за професионални и готвачи за домаќинство низ целиот свет. Тенџере е совршено за врела вода. Тенџере се истакнува во готвењето се што е претежно течно. Ова значи дека е одлично за динстање, крчкање, правење супи и, не е изненадувачки, правење сосови како сос од тестенини. Високи перформанси : колекцијата Meviels MHeritage M200 B е изработена од два традиционални материјали за готвење : бакар и нерѓосувачки челик, (90 проценти бакар и 10 проценти нерѓосувачки челик 18/10). Надворешноста на бакар нуди супериорна контрола, се загрева рамномерно и многу побрзо од другите метали; внатрешноста од нерѓосувачки челик го зачувува вкусот и хранливите квалитети на храната и лесно се чисти. Дебелината на бакар е 2,0 мм. Традиционални и значајни. Понудете многу удобен стисок и добра рамнотежа. Истурање бандажи на секое парче. Разновиден : може да се користи на сите површини за готвење. Гас, електрични, халогени шпорети и во рерна. Може да се користи и на индукциски шпорети со горниот интерфејс на шпоретот Mauviel (се продава одделно). Не користете висока топлина подолг временски период. Не оставајте празна тава на загреан режач подолг временски период. За предмети што не се безбедни за миење садови, Не користете во машина за миење садови. Не користете метални прибор на нелепливата површина за готвење. Не се препорачува употреба на влошки за чистење, челична волна, абразивни средства за чистење, белило и/или средства за чистење рерна и може да ги изгребат или оштетат вашите садови за готвење. Злоупотребата на садовите за готвење ќе ја поништи вашата гаранција. Белилото ќе ја еродира внатрешноста од нерѓосувачки Челик и не треба да се користи на ниту еден сад За Готвење Мавиел. Димензија На Тава : 1.3-во, Висина : 3. Мавиел М ' Наследство М200б Бакарни Садови за Готвење комбинираат два ефикасни материјали кои се совршени за готвење и презентација на маса. 100% бакарното тело е дебело 2,0 мм и е врзано за многу тенок нерѓосувачки ентериер. Бакарот нуди супериорна топлинска спроводливост. Внатрешноста од нерѓосувачки Челик е тешко облечена, нереактивна и идеална за сите видови активности за готвење, лесна е за чистење и многу издржлива.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат