• Новак
ШИПТ Нерѓосувачки Челик Тава Со Стаклен Капак, Повеќенаменски Тенџере, Вок Млеко Тава Нелепливи Садови За Садови Супа Тенџере

ШИПТ Нерѓосувачки Челик Тава Со Стаклен Капак, Повеќенаменски Тенџере, Вок Млеко Тава Нелепливи Садови За Садови Супа Тенџере

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Достапно за нарачка

Тавата / тавата е совршена големина за пржење месо, пржење зеленчук, пржење јајца, готвење риба, фахити и правење палачинки/крепи Совршен за внатрешно и надворешно готвење. Базата на пакетот има одлична топлинска спроводливост и енергетска ефикасност. Мекиот допир ја одржува рачката ладна, удобна и контролирана и лесна за носење. Димензии : 15,5 см во дијаметар, 14 см висока, 10 см рачка. Материјал : алуминиумска легура. Соодветна големина-дизајнот е совршен за саксии со сос и мали саксии, совршен за мала храна. Име : тенџере со млеко, нелеплива тава, Боја : розова материјал : алуминиумска легура : 15,5 см во дијаметар, висока 14 см, рачка 10 см без разлика дали е составена : неприменлива сцена : огнена моќ за контрола на кујната : Не претерувајте со огнот и топлината.Метод на чистење : исчистете со мека крпа и ставете ја на суво место.Одржување на прибор : Не судирајте се со тврд метал за да избегнете гребење.забелешка : овој производ е тенџере со млеко, другите производи не се во опсегот на продажба!.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат