• Новак
Зиплок Пресврт Н Лок Контејнери За Подготовка На Оброци За Складирање Храна Еднократно За Организација На Кујна, Безбедна Машина За Миење Садови, Средно Тркалезно,

Зиплок Пресврт Н Лок Контејнери За Подготовка На Оброци За Складирање Храна Еднократно За Организација На Кујна, Безбедна Машина За

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Достапно за нарачка

Капакот отпорен на истекување ги прави овие тркалезни пластични садови совршени за складирање течности и потенцијално неуредни прехранбени производи како супи, чорби, сосови, брашно, тестенини и житни култури Широките бандажи и гребените капаци го олеснуваат повторното користење на овие контејнери за подготовка на оброци без БПА повторно и повторно. Совршен за транспорт на оброци и закуски безбедно на училиште, канцеларија или за пикник. Мерните линии на овие контејнери за складирање храна го олеснуваат добивањето на големината на порцијата точно. Секое пакување содржи 6 комплети контејнери и капаци, кои се безбедни за употреба во машина за миење садови, микробранова печка и замрзнувач (кога се користат според упатствата). Безгрижно живеење без грижи Со ziploc бренд Пресврт n loc пластични контејнери за повеќекратна употреба со капаци. Овие тркалезни контејнери слични на тегла се лесни за држење и се одлични за сѐ, од транспорт на претходно подготвени оброци или состојки, до складирање на суви или свежи прехранбени производи. Можете дури и да ги користите за организирање боички или занаетчиски материјали во просторот за играње на вашето дете дома. Благодарение на нивните широки бандажи и гребени капаци, овие контејнери за складирање храна со капаци се лесни за држење и отворање, а сепак тие се извртуваат и заклучуваат за да бидат отпорни на истекување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат