• Новак
30 ПАРЧИЊА Хартија За Пренос На Тетоважи, Хартија За Пренос На Шаблони За Тетоважи, Хартија За Термички Шаблони, Хартија за трасирање, Хартија за Пренос На Тетоважи, ?

30 ПАРЧИЊА Хартија За Пренос На Тетоважи, Хартија За Пренос На Шаблони За Тетоважи, Хартија За Термички Шаблони, Хартија за трасирање,

Rating 
DEN 95.68

Достапност
Достапно за нарачка

Хартијата за пренос е изработена од висококвалитетни бои и шаблони, кои лесно и чисто можат да пренесат тетоважи на кожата Тоа не исчезнува и дамка лесно. Може повторно да се користи по чистење. Кога пренесувате грешки, лесно може да се избрише со алкохол. Нашиот пакет вклучува 30 парчиња хартија за пренос на тетоважи, секоја хартија се состои од 4 страници, а првиот слој на хартија за пренос е бел господар; вториот слој е проѕирна организација за заштита што треба да се фрли пред употреба; третиот слој на сино јаглероден лист; 4-ти слој жолта задна плоча. Големината на секоја страница е 28х21см/11х8, 3ин. Нашата хартија за пренос е лесна за употреба и може да биде обоена или отпечатена. Многу е погодно за уметници, тетоважи и други да СЕ САМИ. Ако има грешка кога хартијата за пренос е отпечатена на кожата, исто така можете да ја избришете со алкохол за да ја отстраните трагата. Прво, отпечатете ја шемата што треба да се пренесе, потоа поставете ја хартијата рамно на работната површина, нацртајте го прегледот на моделот што треба да се пренесе по должината на линијата со пенкало, исчистете го и дезинфицирајте го делот што треба да се тетовира и конечно притиснете ја хартијата за пренос со проследената шема на делот обложен со пастата за пренос, а моделот ќе биде јасно отпечатен на кожата. Ние сме посветени да ви обезбедиме подобри производи и услуги. Ако имате какви било проблеми за време на процесот на купување, ве молиме контактирајте не и ние ќе се потрудиме да ви помогнеме да го решите проблемот. Опис на производот : Спецификации : Пакетот вклучува : 30 парчиња пренос на хартија големина на производот : 28х21см/11х8.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат