• Новак
GOWE FEP Флексибилна цевка, FEP флексибилно згрчено цевки, DN50, ID 50mm

GOWE FEP Флексибилна цевка, FEP флексибилно згрчено цевки, DN50, ID 50mm

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Достапно за нарачка

FEP флексибилна цевка, FEP флексибилно згрчена цевка, FEP bellows, FEP флексибилен гасовод, FEP флексибилна цевка со висок квалитет Може да биде цревото за хранење и празнење на танкерите, резервоарите, контејнерите и реакторите/ исто така конекторот на цевководот за дислокација или да го балансираат поместувањето на цевководот предизвикана од временските услови или друга причина/. Подгответе DN6-150mm, должина 20мм-20000мм.Кустамизирани се добредојдени/ 2.Нормална дебелина на wallидот : 1мм-2,5мм, најтенкиот wallид може да биде 0,5мм/ 3. Бројот на замор : > = 10000/ 4.Enhance ткаена конзерва може да се избере/ 5. Различен начин на поврзување може да биде достапен, генерално поврзан со прирабницата, низата, брз конектор или директно да се поврзе со опремата фиксирана од стегачот или жицата/. Стандард за дебелина на wallидот : 1,5мм-2,2 мм/ времиња на замор¡ý1000/ Употреба : Може да се користи за поврзување на низок механички графит, порцелан и стаклен гасовод, како цевка за снабдување и празнење на танкер, резервоар за продавници, контејнер или котел за реакција. Може да се користи за поврзување на цевката за дислокација, да се балансира поместувањето на гасоводот, промената на големината како резултат на временските услови или други причини или да се елиминира вибрацијата на машините со висока фреквенција. Во некои специјални прилики, може да се користи како реактор на цевки или разменувач на топлина . FEP флексибилна цевка, FEP флексибилно згрчена цевка, FEP bellows, FEP флексибилен гасовод, FEP флексибилна цевка со висок квалитет. Може да биде цревото за хранење и празнење на танкерите, резервоарите, контејнерите и реакторите/ исто така конекторот на цевководот за дислокација или да го балансираат поместувањето на цевководот предизвикана од временските услови или друга причина/.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат