• Новак
Yuqiaotime hantek1832c Дигитален LCR метар преносен рачен рачен индукција на капацитет за мерење на отпорност на капацитет

Yuqiaotime hantek1832c Дигитален LCR метар преносен рачен рачен индукција на капацитет за мерење на отпорност на капацитет

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Достапно за нарачка

Решение за читање од 6 1/2 битни; предни и задни 2 комплети на мултиметарски влезен интерфејс, мерката може да се прекине со клуч; до 30,000 RDGS/S читање ; Функција за прикажување на графиконот, функција за тренд на табела до податоци за запис без хартија, статистички информации и хистограм; функција за мерење на двојно прикажување, приказ 2 видови на параметри на сигналот во исто време; вистинска RMS AC напон и мерка на струја на AC ;. Резолуција од 0,1μV, лесна за употреба, параметрите можат лесно да се постават; поддржувајте двојно прикажување, кинеско и англиски мени; вградено во систем за помош, удобен пристап до информации ;. 13 видови функции на мерка : DC напон, напон на AC, DC струја, струја на AC, 2 отпорност на линија, отпорност на 4 линии, капацитивност, диода, поврзаност, фреквенција, период, струја опсег може да биде 10 A; 4,3 инчи 64 K LCD;. Безбедносни стандарди : CAT II 300 V; стандардна команда за далечински управувач SCPI 、 Горниот компјутерски софтвер 、 Компатибилен со најновиот сет на команди за мејнстрим мултиметар; интерфејсен интерфејс : USB -уред, USB -домаќин, LAN (HDM3065 B), GPIB (HDM3065 H). Мерење на брзината : Прекинувач со голема брзина/средна брзина/мала брзина.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат