• Новак
HeyiarBeit 5PCS Тестер за напон AC/DC 100-500V Тестерски шрафцигер со 3,5 mm склопена филипс за шрафцигер тестер за електричен тестер за напон за контакт за тест, чиста и жолта

HeyiarBeit 5PCS Тестер за напон AC/DC 100-500V Тестерски шрафцигер со 3,5 mm склопена филипс за шрафцигер тестер за електричен тестер за напон

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Достапно за нарачка

【Спецификации】- Напон : AC/DC 100-500 V; Севкупна големина : 130 x 18mm / 5,12 "x 0,71" (LXD); Slotted / Phillips шрафцигер Големина на главата : 3,5 mm / 0,14 "; режим на приказ : неонска цевка; Тип на глава на тест : рамна глава, вкрстена глава; специјална функција : двојна шрафцигер за глава Открива и означува, дизајнот главно се користи за откривање на стандарден напон во кабли, жици, прекинувачи на кола, тела за осветлување, прекинувачи, места и жици, исто така одличен за напон за откривање во безбедност, забава, комуникација, контрола на животната средина и системи за наводнување. 【 Пенка за шрафцигер со два употреба】-напон на напон има два вида апликации, едниот за мерење на електричен пандан на колото, другиот за шрафцигер; два вида совети за шрафцигер на двата крај на металниот шипка и вкрстено-рет. Кога ќе го извадите металот прачка, ве молиме вметнете ја шипката до најдлабоката позиција за да остварите целосен контакт. 【Како да се користи】- Кога го користите тестерот за напон, пред да го тестирате, ве молиме вметнете го шрафцигер на дното, држете ја изолираната рачка со палецот и средните прсти, и Држете го капачето на крајот на напонскиот тестер со вашиот показалец; Светлината на неонската цевка на пенкалото ќе светне кога пенкалото ќе открие напон; Колку е поголем напонот, толку е посветла светлина на неонската цевка и работи безбедно. 【Топло известување】- Детекторот на светло за тестер на струјно коло е само за употреба во затворен простор и да избегне силна светлина; Тестерот за кола е рамна глава и вкрстена глава, треба цврсто да се притисне за време на инсталацијата за да се избегне лош контакт и да влијае на нормална употреба. Тестер за напон Heyiarbeit со 3,5 mm склопен шрафцигер за филипс за тестови за кола : Име на производ : Напон-тест шрафцивермодел : двојна намена за челични серии Тест молив за молив JRDB-313 Material : Пластика, Алојпродукт Тип : Тип на контакт со тип на типот : 130 x 18mm / 5.12 "x 0,71" (LXD) Слоутиран / Филипс шрафцигер Големина на главата : 3,5мм / 0,14 "Режим на приказ : Неонски цевки Тип на глава : рамна глава, рамка на главата на главата : Двојна глава шрафцивер : жолта, транспарентна, сребрена вода : 1 Пенкало за напон на напон : За тестирање на колото и разликување дали предметот е електрифициран.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат