• Новак
FA36080 600VAC 250VDC 80A 3Pole 14ka Калапи Случај Термички Магнетни Главната Плоча Прекинувач

FA36080 600VAC 250VDC 80A 3Pole 14ka Калапи Случај Термички Магнетни Главната Плоча Прекинувач

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Достапно за нарачка

Фа36080 Панел Прекинувач; Тип Обликуван Случај, Термички Магнетни, Главни; Напон РЕЈТИНГ 600 ВОЛТИ НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА, 250 Волти ЕДНОНАСОЧНА струја; Тековен Рејтинг 80 Засилувач; Број На Столбови 3; Прекинувачки Рејтинг 14 Килоамп на 600 Волти НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА; Поставување На Патување 800 Засилувач Држење, 1450 Засилувач Патување; Инсталација Приклучок; Изградба На Апликации, Комерцијална Зграда, Контролна Опрема Панел, Индустриска Зграда, ОЕМ КОМЕРЦИЈАЛНИ; СЕ КОРИСТИ На I-Line Панелборд И Разводна Табла; Одобрување Ul 489, Csa, Iec, Федерална Спецификација W-c-375b/GEN; Тип На Рамка F; тип на Фазно Поврзување Abc; Големина 4,5 Инчи Ширина X 4,13 инчи длабочина X 6 Инчи Висина; Висина На Монтирање 5,5 Инчи; Големина На Жица (1) 12 До 1/0 Agg (Алуминиум) Или (1) 14 До 1/0 AGG (БАКАР)

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат