• Новак
Chyumink Замена ЗА HP 206X W2110X 206a Компатибилен Тонер Кертриџ ЗА HP Laserjet Pro MFP M283FDW M255DW M283CDW M283 M255 Црна Печатач Мастило

Chyumink Замена ЗА HP 206X W2110X 206a Компатибилен Тонер Кертриџ ЗА HP Laserjet Pro MFP M283FDW M255DW M283CDW M283 M255 Црна Печатач Мастило

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Достапно за нарачка

Висок Принос : 3150 страници по Црн кертриџ (Писмо/А4, со покриеност од 5%). Компатибилен Со HP Печатачи : Боја Laserjet Pro M255dw, Боја Laserjet Pro MFP M283fdw, Боја Laserjet Pro m282nw. Пакетот вклучува : 2 пакувања HP 206 X W2110 X црн тонер кертриџ. Гаранција : доколку има некаков проблем во овој период, ве молиме известете ни, ќе се потрудиме да го решиме вашето прашање. Поволна цена : ја имаме нашата фабрика за развој и креативни наши производи, за да можеме да обезбедиме најдобар квалитет по најниска цена. Компатибилен Кертриџ HP 206x Blacktoner Спецификација : Тонер : користете одличен тонер за печатење густ и истакнат документ.ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН ОПЦ Тапан : ПРВОКЛАСЕН ОПЦ СО подебел слој е подолготраен и Конзистентен Во Производството, па дури и печатење со висока густина.Чип : Разузнавачка реорганизација, прецизно броење, висока компатибилност, стабилни перформанси.Пластични Делови : нов материјал, висока ефикасна заштита на животната средина, ги исполнува Еколошките Стандарди НА РОХС, ве молиме слободно купете со нашиот производ.HP CF258 A Црн Тонер Едноставна Инсталација : Чекор - 1 Исклучете го печатачот, отворете го капакот на печатачот и извадете ја користената кертриџ.Чекор-2 извадете ја новата касета за тонер Од Нејзиниот Чекор На пакување-3 отстранете го црниот заштитен капак-4 извлечете ја портокаловата заштитна тока од секој страничен чекор-5 нежно протресете ја касетата со тонер од страна на страна за рамномерно распределување на тонерот чекор-6 Вметнете ЈА Во компатибилен печатач 206а W2110 A 206 X 2 ПАКЕТ Тонер Што се Користи за следните печатачи : HP Боја Про мфп М283фдхп боја про мфп м283цдв хп боја про мфп м282нв кс боја про м255дхп боја про м255хп боја про мфп м283хп боја про мфп м282зошто изберете Нас : 1.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат