• Новак
НИКОН 7483 ПРОСТАФ 8х25 Водоотпорен Двоглед На Сите Терени

НИКОН 7483 ПРОСТАФ 8х25 Водоотпорен Двоглед На Сите Терени

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Достапно за нарачка

Повеќеслојна, еко-стаклена оптика; Објективни леќи од 25мм Големо Видно Поле од 330 метри на растојание од 1000 метри. Водоотпорен/Магла. Поро призма систем. Опис На производот Повеќеслојните, асферични леќи за окуларот и Призмите Бак4 Даваат светли слики со висока резолуција под сите услови на осветлување.Дарежливо олеснување на очите за јасен и удобен поглед, особено за носителите на очила. Вклучува гумени очни капаци за вртење и лизгање.Целосно водоотпорен/магла азот исполнет И о-прстен запечатени.Мазно централно копче За фокусирање Брз опсег на фокус за брзо гледање.Издржлив и заштитен, гумен оклопен слој Обезбедува сигурен, нелизгачки зафат, влажен или сув.Спецификации Систем За Фокусирање : Централно Зголемување На Фокусот : 8х Дијаметар На Целта : 25 мм Аголна FOV (Реално) : 6,3 степени Аголна FOV (Очигледно) : 47,5 степени FOV на 1000 yds : 330 стапки Блиско Растојание На Фокусот : 9,2 стапки Излез Ученик : 3,1 мм Релативна Осветленост : 9,6 Олеснување На Очите : 15,5 Мм Големина (Должина x Ширина) : 3, 9х4, 5 во тежина : 12,5 Мл интерпупиларно растојание : 56-72 мм водоотпорна, отпорна на магла поро призма ОД ПРОИЗВОДИТЕЛОТ клучни карактеристики : 100 проценти водоотпорни/отпорни на МАГЛА компактните и лесни асферични Леќи за Окулари обезбедуваат остри, видно поле без Изобличување долго Олеснување На Очите за Носителите на Очила гумени оклопни, еко-стаклени леќи За поликарбонатно Тело и призмите за Високи Перформанси и Заштеда на Тежина Пресврт-нагоре очни Капаци За Лесно гледање повеќеслојни, АСФЕРИЧНИ леќи за окулари и призми Бак4 Даваат светли слики со висока резолуција под сите услови на ОСВЕТЛУВАЊЕ.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат