• Новак
MEDEN 151pc Уметнички Материјали, Професионални | Акрилни Гуаче Масло Акварел Боја Сет, Алуминиум И Дрвени Триножник Штанд Со Уметник Четки, Сликарство, Цртање &засилува

MEDEN 151pc Уметнички Материјали, Професионални | Акрилни Гуаче Масло Акварел Боја Сет, Алуминиум И Дрвени Триножник Штанд Со Уметник

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Достапно за нарачка

МЕДЕН ДЕЛУКС КОМПЛЕТИ ЗА СЛИКАЊЕ : Без разлика дали сте сликар почетник или професионален уметник, сето тоа е во ваша корист! Што има внатре : комплет четки За Боја (од 10) за акрилно сликање акварел со масло од гуаче, 24*22мл маслени бои, 12*22мл основен/метален акрилик, 24*22мл акварел/гуаче, 6* платнени панели, 2* испружени платна/детални четки за боја/ножеви за палета; 1* штафелај за маса/алуминиумски штафелај/палета за еднократна употреба/пластична палета/дрвена палета/платнена подлога/подлога за акварел/гума за бришење/помошен нож/молив за цртање ВНАТРЕШЕН И НАДВОРЕШЕН : кога сакате да добиете инспирација од природата, АЛУМИНИУМСКИОТ штафелај МЕДЕН статив (доаѓа со соодветна торба за превоз) секогаш може да обезбеди одлично искуство на отворено - преносливо, отпорно на временски услови, брзо поставување. Друг триножник на масата е рачно изработен од германско буково дрво со јасна природна текстура и издржливост за да остане цврст со години на употреба. МЕДЕН дрвениот штафелај е прецизно полиран за да се реши лесно забележан и тешко измиен. УМЕТНИЧКА ЧЕТКА за СЛИКАЊЕ : ① взаемна рачка-дизајнирана уникатна боја на градиент, изработена од цврсто дрво, робусна, практична и водоотпорна. ②муатуална ферула-галванизирана, направена од бакар, поврзувачка наежвам и цврсто се справува. ②акрилна четка за бојадисување-најлонска коса/ маслена четка за бојадисување-измиена свинска наежвам/ акварел-високотехнолошка полимерна најлонска коса.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат