• Новак
V3 Продолжување Одбор, Цпу Штит Експанзија Одбор со 4pcs A4988 Степер Мотор Возачот Топлина Мијалник ЗА Гравер 3D Печатач DC 12V ДО 36V

V3 Продолжување Одбор, Цпу Штит Експанзија Одбор со 4pcs A4988 Степер Мотор Возачот Топлина Мијалник ЗА Гравер 3D Печатач DC 12V ДО 36V

Rating 
DEN 218.72

Достапност
Достапно за нарачка

ЗАБЕЛЕШКА : Користете отстранлив возач На чекор А4988 или ДРВ8825 Може да се КОРИСТИ ЗА : таблата за продолжување може да се користи за машина за гравирање или драјвер ЗА 3д печатач. КОМПАТИБИЛЕН СО GRBL 0.8 : Компатибилен СО GRBL 0. Опериран фирмвер со отворен код, претворајќи Ја командата Г-код во повлекувачки сигнал. PWM ВРЕТЕНО И НАСОКА ИГЛА : PWM вретено и насока игла, 4 поддршка вратило (X, Y, Z, А-можете да копирате X, Y, Z или користете пин D12 И D13 прилагодете го фирмверот изврши целосно вратило 4). КОМПАКТЕН ДИЗАЈН : Компактен дизајн, чекор мотор може да поврзе 4 пински конектори или да се залемени. 1 x V3 Продолжување Одбор. 4 х Топлина Тоне. Големина : 68 х 53 х 18мм / 2. Напон : DC 12v ДО 36 V (само DRV8825 возачот може да се справи ДО 36 V, па ве молиме да се разгледа напон за напојување). Таблата За проширување V3.0 може да се користи како табла за проширување на погонот за машини ЗА гравирање, 3 D печатачи итн. Постојат вкупно 4 слотови за модули за погон на степер мотор, кои можат да возат 4 степер мотори, а на секој чекор мотор му требаат само 2 IO порти, односно 6 IO порти можат да управуваат со 3 степери моторот е поудобен за употреба. Експериментален феномен : степер моторот превртува еден круг, паузира 1 секунда, а потоа ротира напред еден круг итн. Забележете дека кога го поврзувате модулот А4988, не поврзувајте го наназад. Ожичувањето на степер моторот е : 2А, 2Б се група (црвена, зелена); 1А, 1Б се група (сина, жолта). Ако сакате да ја промените насоката, можете да ја промените позицијата на една група, како што се замена НА 2А и 2Б. Големина : 20 х 15мм / 0,78 х 0,59". Термичко Исклучување Коло : Да. Заштита Од Вкрстена Струја : Да. Заштита Од Дефект На Земјата : Да. Заштита Од Краток Спој : Да. Компатибилен Логички Напон : 3. Пет Чекори Режими : Целосна, 1/2, 1/4, 1/8 и 1/16. Измешајте со бавен модел на слабеење на струјата. Внатрешен увло и низок ИЗЛЕЗ НА РДС (вклучено). Автоматско Откривање на режимот на слабеење На струјата/Изберете.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат