• Новак
Кехуашина Компатибилен Со Комплетот За Екструдер За Надградба На Sprер 3 Спрингс Вклучува Алуминиумски Екструдер 2 Силиконски Чорап 4 Пружини Спојка За Завртки Тефл?

Кехуашина Компатибилен Со Комплетот За Екструдер За Надградба На Sprер 3 Спрингс Вклучува Алуминиумски Екструдер 2 Силиконски Чорап 4 Пружини

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Достапно за нарачка

100% Гаранција За Задоволство : 100% гаранција за задоволство без проблеми Ние сме доверба во квалитетот на нашите производи. Ве молиме контактирајте со нас, ние сме среќни да се слушне од вас. 2 Силиконски Чорап & 4 Пролет : може да помогне да се спречи топлината што се чита на вашиот принт, одржувањето на оваа топлина подалеку од печатењето овозможува зголемени настрешници. четирите пружини можат да ја подобрат цврсто и стабилноста на креветот за печатење. ТЕФЛОНСКИ Цевка & 2 НЕМА 17 Степер Амортизери : можете да ја инсталирате цевката на вашиот печатач без да ја исечете, двата краја се совршено исечени. Еден за монтирање На Моторот X степер и друг За Моторот Y степер. Комплет за премиум Надградба : Компатибилен За Вашиот Печатач За Креалитет 3ер 3, овој комплет има совршени перформанси во сигурноста на вашиот печатач. и тоа може да се хранат влакно посигурен. Спојка со завртки за олово : Ова може да помогне да се подобрат перформансите и сигурноста на оската На Вашиот печатач Z.

Спецификацијата

Type:
3D Printed Upgrade Kit
Color:
As the picture show
Features:
Practical, Durable, Reliable
Package Include:
1 x Aluminum Exturder:
2 x Silicone Sock:
1 x PTFE Tube:
4 x Flat Ended Compression Springs:
2 x NEMA 17 Stepper Dampers:
Note:
The real color of the item may be slightly different from the pictures shown on website caused by many factors:
such as brightness of your monitor and light brightness.:

Со стоката дадена додека купуваат