• Новак
Оптикрон 44мм БГА Бинокуларна Дождовница, Црна

Оптикрон 44мм БГА Бинокуларна Дождовница, Црна

Rating 
DEN 167.84

Достапност
Достапно за нарачка

Заштитно пластично едноделно капаче за окуларот за двоглед Универзално вклопување. Внатрешен дијаметар до 44мм. Прицврстува на ременот за вратот за дополнителна безбедност. Оптичките двогледни штитници за Дожд ги штитат бинокуларните окулари од дожд, прашина, нечистотија и случајно оштетување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат