• Новак
Киб 334030 Ексел-Г Гас Потпора, Црна

Киб 334030 Ексел-Г Гас Потпора, Црна

Rating 
DEN 846.40

Достапност
Достапно за нарачка

Киб препорачува оем замена потпора Специјално калибриран за да помогне во обновувањето на оригиналните карактеристики на ракување и контрола. Користи беспрекорен работен цилиндар усогласен со клипна лента обложена Со Тефлон за позитивен печат и подолг век на траење. Тројна хромирана клипна прачка и заптивки за масло со повеќе усни кои го намалуваат абењето. Се одликува со прецизен водич за шипки со синтерувано железо за да помогне да се задржи правилното усогласување на тркалата. Удобноста при возењето може да биде важна, но враќањето На Контролата на Возењето на возилото; стабилноста, запирањето, реакцијата на промена на лентата и управувањето е критично. Киб Ексел-Г Шокови И Потпори се дизајнирани за најважната цел на изведбата : Враќање на оригиналните можности на возилото. Киб е водечки светски снабдувач на шокови и потпори за нови производители на возила И Excel-G е направен на истите линии за склопување KYB OE, ги користи истите компоненти за квалитет НА OE и е калибриран за да ги врати оригиналните, дизајнирани перформанси, а не да ги менува.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат