• Новак
HFBTE мерач на тестер за отпорност на земја 0.01-200Ω ETCR2000A за мерење на отпорност на земја и мерење на отпорност на јамка 99 Постави систем за аларм за складирање на подато

HFBTE мерач на тестер за отпорност на земја 0.01-200Ω ETCR2000A за мерење на отпорност на земја и мерење на отпорност на јамка 99 Постави

Rating 
DEN 3168.00

Достапност
Достапно за нарачка

❤❤ (1) Функција за складирање на податоци : 99 групи на резултати од мерење може да се евидентираат, заштедувајќи дополнително време на снимање ❤❤ (2) Прецизен дизајн на главата на прицврстувачот : Користење на прецизно железо јадро и ликвидација, стабилно, прецизно и силно анти-мешање. ❤❤ (3) Црн мат случај : поотпорен на нечистотија и абење, мерачот на стегачот е поцврст во целина. ❤❤ (4) Копче за избор на нова функција : Целокупното сортирање на копчињата е уредно и научно, што ја прави работата поудобна. ❤❤ (5) Лесен за употреба, безбеден и брз : При мерење на заземјен систем со јамка, нема потреба да се исклучи оловото на земјата и да нема помошна електрода. Метар 1 парчиња. Алуминиумски случај 1 парчиња. Тест прстен 1 парчиња. Прирачник 1 парчиња. Сертификација 1 парчиња. Мерење на отпорност на земја, отпорност на јамка. Опсег на мерка : 0. Складирање на податоци : 99 СЕТСА. Поставување на прагот на Ларм : 1-199Ω. Функција на ЛАРМ : Аларм симбол Исклучено.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат