• Новак
3000lb Дигитална висина скала, дигитална кранска скала 1500 кг со леано алуминиумски случај, индустриска скала за висина на тешка должност со далечински управувач

3000lb Дигитална висина скала, дигитална кранска скала 1500 кг со леано алуминиумски случај, индустриска скала за висина на тешка должност

Rating 
DEN 1118.40

Достапност
Достапно за нарачка

Материјал на панелот за приказ : Усвојте акрилна плоча отпорна на висока температура, пластична леана од железо, испрскана предна плоча, поседувајте животен век Добро и сигурна : Скалата на кран усвои сензор за мерење на голема точност, а е фино полиран. Сите сензори за тежина се строго тестирани од високи до ниски температури за да се обезбеди нивната точност во вакви услови. Опсег на далечински управувач : Поддршка за безжичен далечински управувач, контрола без бариера во рок од 20 метри, удобна и практична. Тешка тежина : Индустриска тешка висина скала усвојува густ карабинер, издржлив со силен капацитет за мерење. Јасно прикажување : Дигитална скала на кран доаѓа со LED голем екран на екранот, појасно и брзо читање, со голема точност. Материјал на панелот за приказ : Усвојте акрилна плоча отпорна на висока температура, пластична леана од железо, испрскана предна плоча, поседувајте животен век. Добро и сигурна : Скалата на кран усвои сензор за мерење на голема точност, а е фино полиран. Сите сензори за тежина се строго тестирани од високи до ниски температури за да се обезбеди нивната точност во вакви услови. Опсег на далечински управувач : Поддршка за безжичен далечински управувач, контрола без бариера во рок од 20 метри, удобна и практична. Тешка тежина : Индустриска тешка висина скала усвојува густ карабинер, издржлив со силен капацитет за мерење.

Спецификацијата

Item Type:
Digital Crane Scale
Color:
Orange
Product Material:
Aluminum shell
Sensor Material:
Alloy steel
Ring Hook Material:
Fine steel
Display Mode:
LED display
Display Panel Material:
Acrylic high temperature resistant plate, iron cast plastic sprayed front plate
Hook Scale Power Supply Type:
4 x AA battery(not include)
Power Supply Type of Wireless Remote Control:
2 x AAA battery(not include)
Wireless Remote Control Distance:
≤ Approx. 20meter / 65.6ft
Measurement Weight:
1500kg / 3000lb
Measurement Unit:
KG LB N, JIN, Viss
Package List:
1 x Digital Crane Scale:
1 x User Manual:
1 x Remote Control:

Со стоката дадена додека купуваат