• Новак
Калавеј Машки Еверплеј 5-Џеб Голф Панталони

Калавеј Машки Еверплеј 5-Џеб Голф Панталони

Rating 
DEN 3.00

Достапност
Достапно за нарачка

66% Полиестер, 26% Памук, 8% Еластан Затворање на патент. Машинско Перење. РАЗЛИЧНИ РАБОВИ : 30", 32", 34", 36" и 38". ФИТИЛ ЗА ВЛАГА : технологијата за отстранување На Влага Opti-Dri вградена во машките панталони за голф ја повлекува потта од телото за удобност на теренот во текот на целиот круг. ИСТЕГНУВАЊЕ : панталоните за голф имаат ткаенина за истегнување што ви овозможува да го максимизирате опсегот на движење, така што ќе се свиткате, стуткате и се движите со леснотија. ТЕКСТУРИРАН МАТЕРИЈАЛ : панталоните за голф за мажи се изработени со изработка на доби, што создава минијатурни геометриски обрасци вткаени во материјалот за суптилен текстуриран изглед. ЛЕСНА УДОБНОСТ : овие машки панталони за голф се лесни, што го прави совршен за топли денови на теренот за голф и ви овозможува слободно да се движите додека играте. МОДЕРНО ВКЛОПУВАЊЕ : панталоните за голф со 5 џебови имаат заострена нога, рамен преден дизајн и повеќе џебови за многу простор за вашите маици, топчиња за голф и картичка за резултати. Панталоните доаѓаат во редовни И Големи И Високи димензии. ПРОШИРЕНИ ГОЛЕМИНИ : Овие панталони за голф се достапни во големи и високи димензии за да обезбедат удобно покривање и целосен опсег на движења. Изгледа остар и голф како про во Овие Callaway Ever Play 5-џеб голф панталони. Дизајнирани за удобност и перформанси, лесните машки панталони за голф се преполни со карактеристики што ви овозможуваат да се фокусирате на вашата игра без одвлекување на вниманието. Опти-дри технологијата што ја отстранува влагата ја повлекува потта од телото, одржувајќи ве ладни и суви до последната дупка. Обилното истегнување во ткаенината ви овозможува да го максимизирате опсегот на движење, за да можете лесно да се свиткате, спуштате и да се движите. За зголемена удобност во топлите денови, панталоните за голф за истегнување се лесни и се опремени со удобен појас за истегнување, така што можете слободно да се движите по патеката. Тие имаат пет џебови кои обезбедуваат многу простор за одржување на вашата картичка за резултати, маици и маркер за топка при рака додека возите, чипирате или ставате.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат